Tábor 2013 - Z pohádky do pohádky

V roce 2013 jsme se rozhodli, i na žádosti rodičů, že pojedeme na 14 dní. Změnili jsme místo a poprvé jsme jeli do Jesenice u Rakovníka - RS Račí Hrad. Tábor je mnohem větší a prostorově výhodnější, má bazén a nedaleko je i velký rybník na koupání. A protože nás bylo i mnohem víc, přidali jsme jeden oddíl. Do tábora jsme se vydali vlakem. Když děti v Jesenici vystoupily z vlaku, potkaly na cestě dva pocestný. Ti dovedli děti do tábora, ale cestou se jim něco přihodilo. Během cesty do tábora se jim připletla do cesty skříň, pohádková skříň a nikdo jí nemohl obejít, protože byla perfektně obrostlá. Nezbylo nic jiného než skříní projít. Jenže ta je zavedla na špatné místo, po cestě totiž narazili na obrovské dračí stopy. A když se děti chtěly vrátit už neměly šanci, protože skříň zmizela. V táboře je přivítala pohádková víla a děti do všeho zasvětila. Letošní tábor jsme nazvali "Z pohádky do pohádky".
Během tábora jsme putovali z pohádky do pohádky (např. Mrazík, Pat a Mat, Karkulka, Ája a maxipes Fík, Šmoulové, Harry Potter, Sněhurka a sedm trpaslíků). Děti byly v celotáborové hře rozděleny do družinek, ve kterých pak soutěžily o nejlepší výkony. Ti kteří nasbíraly nejvíce korálků za hry, byly o kousek blíž tomu najít ukrytý poklad.
Aby si děti pořád jen nehrály měli i řadu jiných aktivit. Třeba o víkendu se děti vydaly na puťáky, kde spaly pod přístřešky, které si s vedoucím postavily. Ve finále spaly pod přístřeškem pouze děti, protože jich bylo tolik, že se tam jednoduše vedoucí nevešli :). Nebo si místo her vyrazily na nákup do města, šly na celodenní výlet po oddílech. Někdo šel na tůru, jiní se vydaly do muzea vlaků v Lužné. Večerní programy byly také nabité. Pro zpestření a odreagování jsme udělali karneval, pohádkový les nebo dokonce volbu MISS a MISSÁKA, které si děti sami nominovaly a odborná porota pak vybrala toho nejlepšího z nejlepších.
Poslední den 
během večera přišlo  celotáborové hry. Do tábora si pro děti přišli pocestní. Spolu s dětmi se vydaly po stopách pohádkových postaviček. Cesta byla vyznačena svíčkami a svítícími tyčinkami, ale po cestě číhalo nebezpečí. Když všichni dorazili na konec stezky, potkali draka, který střežil truhlu s pokladem. Poté co se povedlo odlákat draka od pokladu se všichny děti radovaly z nalezeného pokladu. 
Odkaz na rok 2013:     http://racihrad2013.wgz.cz/
Pokud chcete kohokoliv pozdravit nebo nám jen tak pro radost napsat, využijte panel Napište nám :) 

Pořadatel: Sbor dobrovolných hasičů Řeporyje (http://www.sdhreporyje.info)

Hlavní vedoucí: Iveta Svobodová, tel: 723 791 703, e-mail: svobodova.iveta@volny.cz

Tuto akci podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrát hlavního města Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Akci%20podpořilo%20MSMT.png
Praha_logo.gif
sh%20cms.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one