Jak to u nás chodí?

Podívejte se na náš každodenní program, co s dětmi děláme a co čeká i Vaše dítko, pokud s námi pojede :)
Teď trošku něco o našem táborovém programu.
 
Každé ráno mají vedoucí sraz 7:55, aby mohl být v 8:00 budíček 
pro děti. Ten, kdo z vedoucích nebo praktikantů přijde pozdě na ranní nástup, toho trest nemine. Na večerním nástupu si musí hodit kostkou, ale nepředbíhejme. Když už jsou všichni vedoucí vzhůru a nastoupení, jdou se budit děti. Kluci naštělují budíček v podobě trumpety "sergeje" z lokomotivy na dejchák a už to troubí.. Po takovém zvuku už nespí ani ti největší spáči celého tábora. Poté mají děti chviličku na to se obléknout a jde se na rozcvičku. Tu vedou vždy oddílový vedoucí a praktikanti. Po rozcvičce přijde čas na čištění zubů a někdy je to celkem oříšek nahnat děti, aby si došly zuby vyčistit.. :) Pak se vždy těšíme na snídani a na to co nás bude čekat za program.

Po snídani si děti uklizejí v chatičkách. Některý den nás děti překvapí, jak si dokáží v chatkách uklidit, ale někdy je to přesně opak. A protože naše zdravotnice je přísná a nedává body za pořádek jen tak, musí se děti hodně snažit.. :)
Většinou kolem 10 hodiny se odpískán ranní nástup. Aby děti poznaly, kdy svoláváme celý tábor na nástup nebo se svolávají pouze po oddílech, máme stanovené pravidlo 5-ti zapískání. 

Na ranním nástupu nás vtáhne do děje hraná scénka, která vysvětlí i těm nejmenším o co právě jde, kde se budeme během dne pohybovat a o co budeme soutěžit. Scénky se vymýšlejí za pochodu, většinou při hledání těch správných kostýmů ve fundusu (místnost, kde máme schované všechny kostýmy, rekvizity, apod.), kdy se skupinka herců (vědoucích a praktikantů) domlouvá co a jak se bude hrát a hlavně tak, aby to bylo vtipné. Každá scénka je unikátní a všichni se u ní vždy pobavíme.. :) Po scénce jsou dětem vysvětleny pravidla her, které je dopoledne čekají a hurá do akce.

Dopoledne je většinou věnované celotáborové etapové hře, která nám tvoří program celého tábora. Hrajou se různé hry nebo je program po oddílech.

Po nabitém dopoledni jdeme v poledne na jídlo a po náročném obědě si musíme dát pauzu, polední klid, který všichni rádi dodržují, hlavně vedoucí... :)

Odpoledne nás zase čeká zajímavý program. Většinou se hrají hry spolejené s celotáborovou hrou, ale taky se najde čas na výlety do města nebo na koupání. Koupání nám umožňuje bazén, který je přímo v táboře nebo případně nedaleký rybník, na kterém se dají hrát také super vodní hry. Když nemáme hry z celotáborovky, tak se o volný čas děti starají oddílový vedoucí, kteří vymýšlí zábavný program, aby děti neměly čas zlobit.

Po večeři máme každý den večerní nástup. Děti na něm říkají své oddílové pokřiky, které si vymyslely ke svému oddílovému názvu, dojde na vyhodnocení celého soutěžního dne, výměnou za hod kostkou s úkoly rozdáme ztráty a nálezy, dozvíme se program na večer a ve finále se vždy ozve slůvko "pošta", to je vždy nejočekávanější moment. :) Takže rodičové, pište! 

Večerní program je každý den jiný, ale i přes to zábavný. Někdy trávíme čas po oddílech, někdy zase všichni společně. Když je hnusné počasí, koukáme na pohádky nebo společně hrajeme hry. Rozhodně nechybí večerní táborák, u kterého si všichni zazpíváme nebo každoroční volba miss a missáka.

Aby jsme pořád jen nehráli hry, chodíme na procházky do nedaleké Jesenice, kde si děti vždy nakoupí nějaké dobroty. V programu taky nechybí ani celodenní výlety, které nám umožní poznat široké okolí tábora a pravidelně chodíme i na "puťáky" - spát do přírody, kde si děti staví vlastní přístřešek, vyrábí vlastní ohniště, záchod či lednici nebo si sami vaří.


 
Pokud chcete kohokoliv pozdravit nebo nám jen tak pro radost napsat, využijte panel Napište nám :) 

Pořadatel: Sbor dobrovolných hasičů Řeporyje (http://www.sdhreporyje.info)

Hlavní vedoucí: Iveta Svobodová, tel: 723 791 703, e-mail: svobodova.iveta@volny.cz

Tuto akci podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrát hlavního města Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Akci%20podpořilo%20MSMT.png
Praha_logo.gif
sh%20cms.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one