Obsah

SDH Řeporyje je sbor dobrovolných hasičů z Prahy. V roce 2012 jsme dostali nápad uskutečnit první samostatný letní tábor pro naše děti. Začali jsme se tedy scházet a domlouvat se, jak to tedy vše bude. Dopadlo parádně a tak jsme se tedy vydali na náš první tábor, který trval jen týden. Ikdyž je týden krátká doba, my jsme si to pořádně užili a bylo jasné, že přístí rok uděláme tábor znovu a stane se z toho taková tradice. A ne pouze na týden, ale rovnou na celých 14 dní. A letos tomu není jinak.

V roce 2012 se tábor konal v RS Častoboř na Slapech. Vzhledem k tomu, že to bylo jen na týden, tak byl program hodně nabitý. Celotáborovka měla název Zachraňte Eriona. První večer se šly děti projít do nedalekého lesa a prozkoumat okolí. Najednou se něco ozvalo z lesa a zjistili jsme, že se tam zřítil raketoplána a v něm byl zmatený mimozemšťan Erion. Děti pomáhaly po celou dobu tábora dostat Erionův raketoplán zase do vzduchu. Jelikož Erion nemohl přežívat v našich podmínkách dlouho, tak si děti musely pospíšit. Plnily spoustu úkolů a her, aby Eriona zachránily. Každý den přišel dětem na pomoc jeden z patronů. První byl Kámen, který byl neuvěřitelně silný a dokázal pohnout úplně se vším. Druhý byl Vlnolam, který poroučel vodě, hlavně dešti. Jako třetí byl Tornádo, který poroučel větru a poslední byl Blesk, který poroučel hromům a především bleskům. Když vystupoval před dětmi Blesk, tak jsme měli obrovské štěstí a bouřka se v tu chvíli opravdu ozvala a atmosféra byla opravdu parádní.
Behěm tábora se děti dostaly i na puťák, kde spaly v přírodě. Aby nespaly pod širákem, museli si postavit přístřešek a dokonce si i uvařit něco k jídlu, ale došlo i na celodenní výlet. Jeden večer jsme uspořádali karneval a druhý zase pohádkový les, který dělali nejen vedoucí. Děti se rozhodně nenudily a pomocí patronů dokázaly mimozemšťana Eriona včas zachránit a poslat ho zpátky na jeho planetu.


V roce 2013 jsme se rozhodli, i na žádosti rodičů, že pojedeme na 14 dní. Změnili jsme místo a poprvé jsme jeli do Jesenice u Rakovníka - RS Račí Hrad. Tábor je mnohem větší a prostorově výhodnější, má bazén a nedaleko je i velký rybník na koupání. A protože nás bylo i mnohem víc, přidali jsme jeden oddíl. Do tábora jsme se vydali vlakem. Když děti v Jesenici vystoupily z vlaku, potkaly na cestě dva pocestný. Ti dovedli děti do tábora, ale cestou se jim něco přihodilo. Během cesty do tábora se jim připletla do cesty skříň, pohádková skříň a nikdo jí nemohl obejít, protože byla perfektně obrostlá. Nezbylo nic jiného než skříní projít. Jenže ta je zavedla na špatné místo, po cestě totiž narazili na obrovské dračí stopy. A když se děti chtěly vrátit už neměly šanci, protože skříň zmizela. V táboře je přivítala pohádková víla a děti do všeho zasvětila. Letošní tábor jsme nazvali "Z pohádky do pohádky".
Během tábora jsme putovali z pohádky do pohádky (např. Mrazík, Pat a Mat, Karkulka, Ája a maxipes Fík, Šmoulové, Harry Potter, Sněhurka a sedm trpaslíků). Děti byly v celotáborové hře rozděleny do družinek, ve kterých pak soutěžily o nejlepší výkony. Ti kteří nasbíraly nejvíce korálků za hry, byly o kousek blíž tomu najít ukrytý poklad.
Aby si děti pořád jen nehrály měli i řadu jiných aktivit. Třeba o víkendu se děti vydaly na puťáky, kde spaly pod přístřešky, které si s vedoucím postavily. Ve finále spaly pod přístřeškem pouze děti, protože jich bylo tolik, že se tam jednoduše vedoucí nevešli :). Nebo si místo her vyrazily na nákup do města, šly na celodenní výlet po oddílech. Někdo šel na tůru, jiní se vydaly do muzea vlaků v Lužné. Večerní programy byly také nabité. Pro zpestření a odreagování jsme udělali karneval, pohádkový les nebo dokonce volbu MISS a MISSÁKA, které si děti sami nominovaly a odborná porota pak vybrala toho nejlepšího z nejlepších.
Poslední den
během večera přišlo  celotáborové hry. Do tábora si pro děti přišli pocestní. Spolu s dětmi se vydaly po stopách pohádkových postaviček. Cesta byla vyznačena svíčkami a svítícími tyčinkami, ale po cestě číhalo nebezpečí. Když všichni dorazili na konec stezky, potkali draka, který střežil truhlu s pokladem. Poté co se povedlo odlákat draka od pokladu se všichny děti radovaly z nalezeného pokladu. 
Odkaz na rok 2013:     http://racihrad2013.wgz.cz/

V roce 2014 jsme se opět vydali na Račí Hrad, protože se nám areál tábora líbí. Tentokrát jsme se na tábor vydali s cestovní kanceláří CK Jedu. Při srazu, který byl na hasičárně, byl na děti s rodiči připravný CHECK-IN (odbavení), kde se odevzdaly všechny důležité papíry, léky nebo kapesné. Všichni vedoucí a praktikanti měli na sobě jednotnou uniformu, růžové tričko a modrou vestu, které se nosily každý den na večerní nástup a tak se staly nejpoužívanějším kostýmem na táboře. Jako celotáborovou hru jsme měli "S CK Jedu kolem světa", která nás zavezla do různých koutů světa.
První den jsme šli na večerní procházku do lesa a najednou vidíme nějaké světlo v lese. Jako správní cestovatelé jsme překonali strach a šli se podívat co se to tam děje. Když jsme přišli blíže, tak najednou vše zhaslo a objevili se dva badatelé, kteří byli celkem zmatení. Děti tiše pozorovaly ty dva chlápky a snažily se přijít na to co se děje. Když se najednou rozsvítilo světlo a všichni jsme předsebou uviděli velké bílé plátno, bylo nám jasné, že je to teprve začátek - před námi se objevilo velké stínové divadlo. Za chvilku upoutalo pozornost dvou badatelů a děti stále mlčky seděly a pozorovaly o co by se mohlo jednat. Badatelé sebrali všechnu odvahu a vydali se do stínového světa - Papua Nová Quinea. Potkali kmen lidožroutů, ti si jejich návštěvu vyložili špatně a chtěli si je připravit k večeři. Nakonec šaman poznal, že se zmílil a společně s nimi omylem vyvolali zlého ducha, kterého děti museli po dobu tábora najít a chytit. Během tábora jsme byli v mnoha zemích např. Peru, Hawai, Grónsko, Čína, Řecko, Indie, Keňa a Egypt, kde děti ducha chytily a zavřely ho spolu s faraonem do sarkofágu. Na každém ranním nástupu zahráli vedoucí dětem scénku k dané zemi a děti musely uhodnout do které země je cestovní kancelář dopravila. Scénky byly velice povedené a hrané především tak, aby se u toho všichni zasmáli.

Z Papui Nové Quinei jsme odjeli ducha hledat do Peru, tam jsme potkali pravé indiány. Nejdřív jsme museli přejít přes celnici, kde děti dostaly cestovní pasy, které si musely střežit jako oko v hlavě. Aby jsme mezi indiány zapadli, museli jsme si vyrobit čelenky, pomalovat si obličeje a naučit se střílet lukem. Odpoledne pak došlo i na koupání v bazénu nebo vyrábění totemů po družinkách - rodinkách. Z Peru jsme odpluli do Grónska. Tam si děti musely vybrobit sáně, ale takové, které musí vydržet psí spřežení. Družinky si zvolily jednoho člena, který se poveze na saních a ostatní děti sáně táhly. Soutěžilo se i v lovu rybiček nebo kdo na sobě bude mít nejvíce oblečení. Dále jsme byli v Číně. Ráno přišli čínští obchodníci a snažili se dětem prodat nějaké "šunty" (dokonce se snažili prodat i Orloj) a během oběda nám duch vyměnil v jídelně příbory za čínské hůlky a u kuchaře objednal čínu s rýží. Všíchni jsme ukázali duchovi, že se nedáme a hravě si s tím poradíme, ikdyž to bylo hodně zábavné. V pátek šli děti spát do lesa, tam si postavily přístřešek a uvařily něco k jídlu. Protože se dětem s lese líbilo, všichni se vrátili zpátky do tábora druhý den kolem páté. V něděli nám počasí začalo přát, a tak jsme se s dětmi vypravili na Havaj. Nejprve jsme se vydali lovit perly, v čem nám ovšem bránili zdejší potápěči.Po obědě jsme se přesunuli na pláž, kde jsme se vykoupali v krásně teplé vodě a zahráli jsme si houbovanou. Poté proběhl výlet rodinek na serfu. Některé vypadaly, že ani nedojedou.Večer proběhla očekávaná volba miss. Všichni nominovaní měli připravené vystoupení a i doprovodný program byl velmi bohatý. A nesměla chybět samozřejmě i stylová porota. V ponedlí nám zavřeli hranici. "Celnice má střevní potíže" bylo na ceduli, která visela na celnici, takže jsme se nemohli přesunout, neboť na celnici nikdo nedorazil. Z technických důvodů bylo zavřeno. Přišli se na nás alespoň podívat naši dva badatelé, které už jsme týden neviděli. A tak jsme byli nuceni ještě chvíli zůstat na Havaji a jít prozkoumat zdejší okolí. Malý nákup v Jesenici udělal všem velkou radost a odreagování od her. 
Odpoledne plnily děti táborové specializace (táborník, zdravotník, střelec, kuchař apod.). Každý si mohl udělat specializace dvě, ale protože začalo pršet, stihli jsme specializaci jen jednu. Za deště si pak děti malovaly táborová trička nebo hrály hry po oddílech.  Ve skutečnosti celnice průjem neměla, jen jsme potřebovali vysvětlit dětem, že se nepřesouváme, tak jsme to pojali zase s trochou legrace.  V úterý pak všechny oddíly odešly z tábora na celodenní výlet. Starší děti šly na tůru po vzdálenějším okolí a jako cíl měly zřízeninu, která nakonec nebyla úplně tak zřícenina jako spíše zeď věže uprostřed vesnice. Mladší oddíly se vydaly do muzea vlaků v Lužné u Rakovníka. Další den jsme se probudili v Řecku. Hned ráno nás na nástupu přivítali staří Řekové a zapálili olympijský oheň. A tak se dalo očekávat, že středa bude ve znamení olympijských her. Ale než byly hry zahájené, rozutekli se nám řečtí bohové po lese a připravili si pro děti nejrůznější úkoly. Před obědem si ještě děti natrénovaly přenášení olympijského ohně. Odpoledne pak naplno vypukla táborová olympiáda. Děti předvedly své sportovní nadání, zručnost a vytrvalost hned v 15-ti disciplínách. A některé výkony byly opravdu nad očekávání. Na večerním nástupu pak byli nejlepší sportovci oceněni zlatou olympijskou medailí. A protože byl celý den opravdu vydařený, zakončili jsme ho pohádkovým lesem, který si připravili vedoucí a nejstarší oddíl pro mladší oddíly. "Vítejte v Keni!" ozvalo se. Přivítali nás keňští domorodci, ti byli velmi aktivní a spolu s dětmi vyráběli masky obličejů. Odpoledne si děti zahrály hru - rezervace, kdy lovily zvířatka. V tom se jim ovšem snažili zabránit místní strážci. Večer jsme pak uspořádali karneval s diskotékou. Poslední etapa se odehrávala v Egyptě. Dopoledne děti stavěly pyramidy a soutěžily o to, kdo jí bude mít nejvyšší. Odpoledne si děti zahrály na archeology. V lese se nám totiž vyskytlo několik egyptských artefaktů, které bylo třeba vykopat. Poté se odehrál závod mumií, kdy družinky omotávaly svého svěřence toaletním papírem a vyhrála ta rodinka, která měla nejvíce omotanou mumii po uběhnutí určeného úseku. Večer se pak dostalo na vyhodnocení celotáborové hry a zahnání zlého ducha, který nás celých 14 dní pronásledoval. Potklali jsme samotného faraona Tutanchamona, který nám poděkoval a rozdělil s dětmi o jeho poklad. 

V roce 2015 se zase vydáváme do Jesenice u Rakovníka. Téma ještě úplně nevíme, ale dozvíte se ho včas.. :)

Personální zabezpečení

Toto je ukázkový text. Kliknutím na něj nebo na editační ikonku v jeho pravém horním rohu ho můžete přepsat – na vlastní uvítání, stručný popis stránek nebo představení své firmy. Logo Webgarden v levém horním rohu vyvolá přístup k nápovědě, technické podpoře a dalším užitečným funkcím.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2516"
Děkujem celému kolektivu tábora za krásně připravený program a spousty práce, klobouk dolu.... opět velké nadšení díky
Posíláme pozdrav všem táborníkům.Děkujem za super tábornické programy a staráni o děti.Všem zůčastněným.Kubíku Ch moc se na tebe všichni těšíme.Zítra má tatka volno tak si ho užiješ.Pa zítra u busu.Mamka.
Ahoj Veruli! Užij si poslední večer a karneval,zítra se na Tebe moc a moc těším! Pusu ,táta.
Ahoj Kájo , tak poslední den a zítra se už uvídíme , moc se na tebe všichni těšíme!!!!! papa mamka +tatka +Tobík
Ahoj Viktorko, už se na tebe všichni moc těšíme. Pa zítra. máma, táta, Jáchym
Ahoj holčičky! Nebyli jsme s tátou na internetu, tak jsme neposílali žádné vzkazy. Teď jsme si prohlédli všechny fotky a náramně jsme se u toho pobavili! Těšíme se na vaše vyprávění! A moc děkujeme za dopisy! posíláme pusu a těšíme se k autobusu.máma a táta
Ahoj Ládí, tak už vám to končí zítra už budeš doma, moc se na tebe těším, ty si uží poslední karnevalový večer , krásně se vyspinkej a zítra už budeš spinkat doma, moc se těším velkou pusu mamka.
ahoj Honzíku, tak tábor pomalu končí, toto uteklo, viď :-) ještě jednou se vyspíš a jsi doma :-) už se moc těším na krásné zážitky z tábora, pusu máma
Ahoj Áňo, posíláme poslední pozdrav. Karnevalový večer si užij. Už se na Tebe moc moc těšíme. Zítra na Tebe budeme čekat.Tak si užij poslední den a papa zítra.Pusu posílá máma, táta , Klárka.
Moc děkujeme za pohledy, udělaly nám radost. Už se na vás těšíme.Posíláme pusu.
Posíláme Janičce poslední pozdrav před příjezdem ♥♥♥ Užij si poslední karnevalový den a zítra se moc moc moc těšíme :-) Kinedryl na zpáteční cestu máš u zdravotnice v obálce :-D :-D Velkou pusu posílá máma + táta
všem velký pozdrav táborníci..... užijte si krásný poslední táborový den....už se na vás moc těšíme... hlavně na Terku matematičku..... Taky mooooooc děkujem za program který jste dětěm připravili.... své sestře Ivetě hlavně .....
Ahoj všichni, touto cestou ,bych vám všem co se staráte celých 14 o naše děticky , chtěla poděkovat , jste úžasný a neskutečné šikovný , mít klobou tak ho smeknu, zasloužíte si velké poděkování. Jsem moc ráda ,že mohl být Ládík součásti vašeho úžasného programu. Jste úžasný a moc si vás všech zabito co pro děti děláte vážím, JSTE SKVĚLÝ !!!! Za vše vám moc děkuji a myslí že nejde jediná.
Ahoj Honzíku!! Zdravím Tě, posílám pusu a těším es na Tebe až se vrátíš. Babička
Ahoj Mateji, moc Te zdravime a uz se na Tebe tesime. Uzijte si posledni dny mama a tata
Ahojky Kisu tak posílám ještě jeden z posledních pozdravů a u že moc těšíme až dorazíš, protože podle fotek se tam musíte mít naprosto úžasně,skvěle a senzačně :-) moc moc zdravím a pozdravuje Tě i Ďuri, Šarka, Vašek, Uton, ..............................
Ahoj Domčo a Mišáku.Už se na vás moc těšíme.Velkou pusu mamka a taťka
Ahoj beruško ! Tak už poslední den před tebou a jedeš domů , už se na tebe moc všichni těšíme . Tobík ani nechce jet s dědou Vaškem na výlet aby tě nepropasl .-))) V sobotu po obědě budeme na tebe čekat u hasičárny , papa mamka + tatka +Tobík
Pozdrav pro všechny taborniky.Anitko a Danysi uz se na vas těšíme .mama
Ahoj Aničko děkujeme za další dopis. Užívej poslední dny už za 2 dny se uvidíme, to rychle uteče.Myslíme na Tebe. Koukáme na fotky jak si to tam pěkně užíváte. Pozdravuj Janičku. Posíle pusinku máma, táta a Klárka
Ahoj adelko. Tak se vam to krati, moc se na tebe tesim, ruzena taky -:). Posilam pusu. Mamca
Ahoj Kryštůfku, zítra jsem tam pro tebe. Už se na tebe moc těším a posílám pusinky. Pa. Maminka.
Ahoj Ládíku, tak jak se máš určitě moc dobře, tady je také vedro , pejsci a želvy jsou v pořádku , pomalu už se vám blíží konec ani nevíš jak už se na tebe těším, tak si ty poslední dny moc uží a pak už budeme jen spolu, velikou pusu posílá mamka, mám tě moc ráda :-).
ahoj Honzíku, děkuji za pohled, moc jsem se pobavila :-) je vidět, že máte zábavy stále dost :-) moc pusinek máma
Ahoj Honzíku! Moc Tě zdravím a těším se na Tebe. Fotky z tábora jsou krásné, máte tam bezva program. Mějse hezky babička
Ahoj Karolínko ! moc tě zdravím a posílám velikou pusu ! Dnes jsem byla u Báry na kafíčku , tak tě pozdravuje i Matěj a Filípek .Už se ti to hodně krátí a my se na tebe už moc těšíme . užívej poslední 2 dny . papa mamka +tatka +Tobísek
Ahoj prdelky, konečně nám od vás dorazilo psaní, Udělalo nám ohromnou radost a jsme moc rádi, že se vám tam líbí, podle fotek je to tam bomba... Báro, doufám podle toho domečku, to, že se kouří z komína nebudeš chtít zatopit???:)))
Ahoj děťátka a všichni ostatní. Pořád se evidentně nenudíte. Fotečky jsou výborný. Koukám, že natálka už má svatbu za sebou a simon si našel nový místo na sezení na záchodě. :) Už se na Vás na všehny moooooc těším. pusu máma

Pani vedoucí druhého oddílu všechno nejlepší k dnešnímu svátečku. Pusu
Ahoj děvenky, ještě se vám nestýská ? Nám skoro ano.Babičky jsem včera odvezl do Prahy a jsem tu sám v tom vedru.Koukám na fotky, náramně vám to oběma sluší.Těším se a pusy AHOJ !!! děda.
Ahoj Kubíku.Každý den se díváme na foto.Ty masky z igelitů jak vám sluší.Již za chvíli pojedete na Prahu.Tak si to tam ještě užívej.Pozdravuj i Anetku aJiříka Ch.PaMamka.V posílá pusinku.
Zdravím Matěje a ostatni taborniky!Včera jsme byli na nohejbalovem zápase v Nupakach. Byla tam nadějná hvezda jmenem Petr. Pak jsme si dali vychlazene ovocné pivko na terase a čekali že možná příjde i bouřka. Ale bohužel zase nic a tak byla opět horká noc. Zitra jedeme na chajdu tak tam to bude nad lepší. Přeju hezký zbytek pobytu a Ahoj !!!
Ahoj Míšo Jasinský. Dnes jsem Ti poslala pohled s Rákosníčkem. Už se nemůžu dočkat, až mi budeš vyprávět. Tak si to hezky užívej!!!!! Pa.
Všechny zdravím, modely z igelitů jsou fakt super!!! Takové nápady jsem nečekala! A fotky do rodinného alba jsou taky skvělý. Simon jako opička je naprosto k sežrání :)))
zpráva pro Peťu Kranáta
Ahoj miláčku, moc na tebe vzpomínám a děkuji za psaníčko. Už se na tebe těším. Posílám velkou pusu. babička
Kryštůfkovi móóóc pusinek posílá Rozárka. Už se na tebe těším. Pa.
Ahoj Aničko, posíláme Ti moc pozdravů a velkou pusu, moc na vás myslíme :-) Děkujeme za dopis, v pořádku dorazil. Dnes slaví Klárka svátek, až přijedeš, oslaví to ještě společně s Tebou :-) Užívej poslední dny , papa zdraví máma + táta + Klárka
Ahoj Janí, tak už se vám to krátí, ještě se 3 x vyspíš a frčíte zase dom :-) Moc Tě pozdravujeme, každý den posíláme pohled :-) Užijte si poslední dny , jaký byl výlet do Jesenice ? Papa zdraví a velikou PUSU posílá máma + táta
Všechno nejlepší k svátku, Kláry :) Dneska v noci má padat nejvíc hvězd. To jsem ti objednala k svátku! Tak koukejte koukat na nebe, ať z toho taky něco máte :)
Ahoj Danečku, už se na tebe moc těšíme, pokojíček máte s bráškou už hotový. Máma, táta a Lukášek
Pozdrav pro Honzíka K. ! Moc na Tebe myslím, jak si to tam užíváš. Fotky z tábora jsou pěkné. Zdravím a velkou pusu. babička
Ahoj Kacenko,moc na tebe s babi myslime a tesime se az dostanene nejake to psani.Kazdy den koukame na fotky a zavidime kolik zabavy si musite uzit.Velikou pusu posila mama.mlask
nejvíc pozdravuji svého švagříčka Jíříčka, chůvu Georga a pak všechny dětičky a vedoucí..... Fotky úžasné,těším se na ty sexy oblečky.... Terezko Jonáková,moc se neangažuj,at Lubu netrefí..... pa
Ahoj Karolínko a ostatní kamarádi .-)(Viki,Didi,Vali,Adi,Naty,Simi,Ester,Tobi,Maty,Báro! . Fotky jsou krásné , každý den s Tobíkem si je prohlížíme . Tobíka bolí ucho tak nesmí do bazénu . Ty si však užívej posledních dní a měj se dobře !!! papa . Mamka + tatka + Tobík
Ahoj Kisu, přeji krásné dny do konce tábora a už se těším, až budeš vyprávět zážitky. Měj se moc fajn :-)
Ahoj Kisu :-) moc Tě zdravíme já i Ďuri , koukám, že si tam opravdu užíváte krásné chvíle. Moc se na tebe těšíme a hlavně až budeš vykládat všechny příhody a zážitky ( tak je hlavně nezapomeň :-) ) .......... Užij si posledních pár dnů
Ahoj Mateji a samozřejmě ostatní tabornici!!!Moc na vas myslíme jak to tam zvladate, ale jak čtu mate se super.....Včera veVlastejovicich horel les a tak tam měla Luca s Kecalkem rusno. Ale nastesti to helikoptery zvladli a tak je vse OK. Přeju hodně zabavy a ahoj z rozpálené Pankrace!!!
zdravím Andulku Moro, doufám, že všechny pohledy došly, pa pa maminka
Ahoj peťane ... jak se tam máš .. jak vidím tak určitě dobře.Včera přišel babičce pohled ,mněla velkou radost ... a my taky . Tak hlavně žádné rošťárny ,hodně se koupejte v tom vedru a užívej si to .Už se na tebe těšíme hodně pusinek posíláme pa Táta ..
zdraví Míšu Jasinského a přeje mu hezký pobyt :-)))
Čau Kačko H a Myšáku J, doufám, že jste se nám neusmažili :-) jako mi v sobotu :-D, už se Vám to krátí, už se na Vás těšíme :-) , posíláme všichni pozdravy a pusiny
Pokud chcete kohokoliv pozdravit nebo nám jen tak pro radost napsat, využijte panel Napište nám :) 

Pořadatel: Sbor dobrovolných hasičů Řeporyje (http://www.sdhreporyje.info)

Hlavní vedoucí: Iveta Svobodová, tel: 723 791 703, e-mail: svobodova.iveta@volny.cz

Tuto akci podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrát hlavního města Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Akci%20podpořilo%20MSMT.png
Praha_logo.gif
sh%20cms.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one